Porady

Komfortowa maseczka ochronna

Czy wiesz, że nawet co druga osoba uznaje, że maseczka ochronna, która ma minimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa, nie jest wygodna?

Okazuje się, że ogrom ludzi właśnie z tego względu rezygnuje w ogóle z jej zakładania, narażając siebie i innych na zarażenie COVID-19, ale również karę finansową. Obowiązek noszenia osobistych środków ochronnych nie traktuje jednak o rodzaju maseczki czy innego sposobu zakrywania nosa oraz ust w przestrzeni publicznej. Tym samym, większość osób wybiera wielorazowe maseczki bawełniane, ewentualnie jednorazowe maseczki chirurgiczne, ale bardzo rzadko wybierane są produkty medyczne certyfikowane, które posiadają specjalny filtr. Tak naprawdę usta oraz nos zasłaniać można szalikiem czy chustą, chociaż taka praktyka w żaden sposób nas nie ochrania.\n\nOkazuje się, że można nosić maseczkę ochronną w optymalnym komforcie i przy zachowaniu najwyższych standardów wygody nawet przez wiele godzin. Większość osób uskarża się na zbyt mocne uciskanie nosa oraz ust, co znacznie utrudnia oddychanie oraz mówienie. Sposobem na minimalizowanie tych utrudnień może być wkładka dystansowa REbreath od PLASTCORE 3D, idealna do zakładania pod maseczkę bawełnianą wielorazowego użytku.\nSpecjalna wkładka zapewnia dystans pomiędzy materiałem a ustami oraz nosem, a uzyskana przestrzeń znacznie ułatwia oddychanie i mówienie. Wkładka dystansowa jest wielorazowego użytku, można ją regularnie dezynfekować, jest lekka, a więc praktycznie nieodczuwalna podczas użytkowania. Co ważne, uzyskała europejski certyfikat jakości. Noszenie maseczki nie jest uciążliwe, weźmy pod uwagę, że ogromna liczba Polaków nosi maseczkę ochronną każdego dnia przez wiele godzin.

Jeśli nie maseczka, to co?

Eksperci potwierdzają, że priorytetem jest ochrona naszego zdrowia, a dopiero później należy zwracać uwagę na komfort codziennego funkcjonowania. Na szczęście dzięki wkładce dystansowej REbreath można połączyć te czynniki.Pamiętajmy także, że 2% polskiego społeczeństwa zamiast maseczki ochronnej stosuje przyłbice. Najlepiej wybierać te certyfikowane, idealnie dopasowane do rozmiaru głowy. PLASTCORE 3D oferuje przyłbice różnej wielkości i o różnym kształcie, jeden z modeli posiada regulowaną gumkę dla jeszcze łatwiejszego dopasowania. Wybierając tę odpowiednią przyłbicę, można liczyć na całkowity komfort funkcjonowania w przestrzeni publicznej, wszędzie tam, gdzie zakrywanie nosa oraz ust jest konieczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *