dermatolog poznań
Uroda

Najczęściej spotykane zmiany skórne – rodzaje, porady, wskazówki

Certyfikowani dermatolodzy codziennie spotykają się ze zmianami skórnymi. Niezależnie od tego, czy jest to bolesna torbiel, nietypowy pieprzyk, czy jeszcze coś innego – jeśli rozważasz usuwanie zmian skórnych Poznań zawsze ważne jest, by zwrócić się po pomoc do dermatologa, który ma  doświadczenie w diagnozowaniu i usuwaniu takowych. Zanim jednak zaczniesz poszukiwać odpowiedniej kliniki dermatologicznej – czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej o najczęstszych rodzajach zmian skórnych.

  • Typowe rodzaje zmian skórnych #1 Pieprzyki

Większość ludzi ma co najmniej kilka pieprzyków na ciele. To zwykle okrągłe, brązowe lub różowe plamki, grudki lub guzki. Są niezwykle powszechne i zazwyczaj nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia danej osoby.

W niektórych przypadkach jednak pieprzyk może zmienić kształt, kolor lub rozmiar. Może nawet zacząć krwawić. Jeśli tak się stanie – certyfikowani dermatolodzy powinni zbadać problem, aby móc ustalić, czy pieprzyk należy usunąć i wysłać do patologa w celu dalszego zbadania, czy zostawić go w tej formie i obserwować. Jeśli chodzi o usuwanie znamion Poznań typu pieprzyki – to zwykle te podejrzane lub nieestetyczne są wycinane chirurgicznie lub z pomocą lasera.

  • Typowe rodzaje zmian skórnych #2 Trądzik

Trądzik to kolejny bardzo powszechny rodzaj zmian chorobowych. Występuje wtedy, gdy mieszki włosowe zostają zatkane sebum, co powoduje zatykanie porów. Certyfikowani dermatolodzy zajmują się trądzikiem poprzez spersonalizowane metody leczenia trądziku, które zazwyczaj obejmują leki doustne lub miejscowe, antybiotyki, zastrzyki z kortyzonu i rekomendacje co do zmiany stylu życia. Kolejnym etapem już po wyleczonym trądziku często jest laserowe usuwanie przebarwień Poznań, które powstały w wyniku tych ww. zmian.

  • Typowe rodzaje zmian skórnych #3 Tłuszczak

Tłuszczaki to wolno rosnące skupisko tłuszczu pod skórą, w wyniku którego powstają miękkie zmiany o średnicy zazwyczaj kilku centymetrów. Tłuszczaki najczęściej pojawiają się na:

  • ramionach,
  • udach,
  • tułowiu.

Chociaż same w sobie absolutnie nie stanowią zagrożenia dla zdrowia danej osoby, tłuszczaki mogą być niewygodne lub bolesne, jeśli znajdują się w wrażliwym miejscu. Z tego powodu też tłuszczaki są często usuwane przez specjalistów.

  • Typowe rodzaje zmian skórnych #4 Brodawki

Brodawki to niezwykle powszechny rodzaj zmian skórnych, które każdego dnia są diagnozowane i usuwane w klinikach dermatologicznych. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów brodawek, wszystkie są spowodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego, a większość z nich można leczyć lekami bez recepty. Jeśli jednak masz wyjątkowo upartą zmianę skórną  – lekarze mogą pomóc Ci lekami na receptę lub krioterapią tj. zamrożeniem brodawki. Możliwe jest również usunięcie jej laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *