laryngolog dublin
Zdrowie

Na czym polega leczenie chrapania?

Wbrew obiegowej opinii, chrapanie może być dokuczliwe nie tylko dla najbliższego otoczenia, ale również dla osoby, która dopadła tego typu przypadłość. Biorąc to pod uwagę, warto zainteresować się metodami jego leczenia.

Chrapanie to nic innego jak zaburzenie oddychania, które negatywnie wpływa na jakość snu. Osoba chrapiąca może mieć problemy z zaśnięciem, sam sen często nie wiąże się z regeneracją sił. Wręcz przeciwnie – obudzić możemy się zmęczeni i rozdrażnieni. Co więcej, chrapanie czasem jest objawem poważnej choroby. Jest nią bezdech senny, który w skrajnych przypadkach jest zagrożeniem nawet dla życia.

Mając na uwadze znaczenie tego problemu, dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób może pomóc nam laryngolog. Dublin jest pełen profesjonalnych klinik, które zajmują się między innymi leczeniem chrapania. Polega ono na wykonaniu zabiegu laserem. Naświetla on struktury gardła, co z kolei przekłada się na znaczne zmniejszenie częstotliwości występowania zarówno chrapania, jak i samego bezdechu.

Wiązka laserowa kierowana jest na tkankę języczka, jego boczne części, a także podniebienie miękkie oraz łuki podniebienne. Zostają one podgrzane – dochodzi wtedy do pobudzenia procesów regeneracyjnych i zwiększenia sprężystości tkanek gardła. Wszystko to pozwala na uzyskanie zadowalających efektów już po 4-6 tygodnia. W tym czasie wzmocnione zostają włókna kolagenowe, dzięki którym tkanki stają się sprężyste. Zabieg laserem jest nieinwazyjny, dlatego warto się nim zainteresować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *