przeszczep włosów metoda bht
Uroda

Jak zwalczyć łysienie?

Nie ma wątpliwości, że łysienie to jeden z najczęściej wymienianych męskich kompleksów. To dlatego, że rzeczywiście przeważnie dotyka panów i niestety niekorzystnie wpływa na ich wygląd zewnętrzny. Okazuje się jednak, że z łysieniem bez względu na przyczynę nadmiernego wypadania włosów można dzisiaj skutecznie walczyć. Mężczyźni mają do dyspozycji szereg nowoczesnych metod, które udaje się dobierać indywidualnie, by osiągać najlepsze efekty.

Dlaczego panowie łysieją?

Ponad 40% mężczyzn ma kompleks związany z łysieniem głowy. Najczęściej wpływ na to mają czynniki genetyczne, ale też inne choroby, zła dieta, używki, nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy bądź przewlekły stres. Za 95% przypadków łysienia odpowiadają hormony, panowie tracą też włosy wraz z wiekiem, a proces ten rozpoczyna się przeważnie po 50 roku życia.

Jak zwalczyć łysienie?

Mężczyźni coraz bardziej dbają o swój wygląd zewnętrzny, a łysienie z całą pewnością nie pomaga im w utrzymaniu atrakcyjności. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej i metod wykonywania operacji chirurgicznych na szczęście powstały skuteczne sposoby na to, by mężczyźni mogli chwalić się bujną czupryną. Co ważne, niektóre z nich można realizować łącznie, by uzyskać optymalne efekty, natomiast zawsze dobiera się je wedle indywidualnych potrzeb, oczekiwań, a nawet stanu zdrowia pacjenta. Kurację bardzo często rozpoczyna peptydowa terapia włosów, która jest dzisiaj jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry głowy odżywczego preparatu, który pobudza mieszki do włosowe do regeneracji i hamuje proces wypadania włosów. Popularne są także przeszczepy włosów, w tym przeszczep włosów metodą fue. Jednorazowy zabieg pozwala pobrać nawet 3000 mieszków włosowych, a przeszczep nie pozostawia żadnych blizn. Co więcej, można go realizować nie tylko na skórze głowy, ale na przykład do zagęszczenia zarostu. Innowacją jest przeszczep włosów metoda bht, który przebiega na tej samej zasadzie co fue, jednak włoski do przeszczepu pobiega się z innej części ciała aniżeli głowa (na przykład z brody czy klatki piersiowej). Pamiętajmy, że chociaż metody walki z łysieniem są dzisiaj optymalnie bezpieczne i wykazują ogromną skuteczność, to niejednokrotnie zachodzi konieczność ich powtórzenia, chociażby dla podtrzymania efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *