olejek lawendowy
Zdrowie

Olejki naturalne o najpiękniejszym zapachu

Medycyna naturalna znana od tysiącleci, dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem. Okazuje się, że bogactwo natury pozwala nam korzystać z tak licznych właściwości, że z przyjemnością możemy sięgać jedynie po nieinwazyjne, całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu środki. Te przy regularnym stosowaniu są tak samo skuteczne, jak farmakoterapia.

Zwróćmy uwagę na popularne na całym świecie olejki naturalne. Wymienia się co najmniej kilkaset różnych olejków tłoczonych z rozmaitych roślin, o szerokim zastosowaniu. Niektóre zwalczają infekcje, inne są korzystne dla danego typu cery, niektóre rozluźniają, inne dodają energii. Można stosować je bezpośrednio na skórę, nierzadko są składnikiem najlepszych kosmetyków. Znana jest również aromaterapia z ich wykorzystaniem. Nic dziwnego, bo przecież większość olejków naprawdę pięknie pachnie.

Przykładem może być olejek lawendowy, który roztacza niezwykle przyjemny, kwiatowy, ale delikatny zapach. Sprawdza się doskonale jako odświeżacz powietrza, dodawany jest do naturalnych środków myjących oraz perfum. Lawenda ma też właściwości odstraszające insekty, w tym komary. To dlatego olejek lawendowy jest jednym z najpopularniejszych – jest przyjemny, pięknie pachnie, a przy tym po prostu praktyczny.

Wspomnieć też można o olejkach, które doskonale wpływają na nasze drogi oddechowe, Ich intensywny, rześki zapach udrażnia nos, ułatwia oddychanie i odkrztuszanie, świetnie sprawdza się przy zwalczaniu zapalenia zatok. Przykładem może być tutaj olejek eukaliptusowy. Jego charakterystyczny zapach zna praktycznie każdy i to właśnie on uznawany jest za jeden z najlepszych, patrząc na całą gamę olejków naturalnych. Równie chętnie sięgamy po olejki o zapachu cytrusowym i korzennym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *