ćwiczenia wzmacniające mięśnie
Sport

Czy potrzebny nam jest trener personalny?

Moda na pomoc podczas ćwiczeń fizycznych przyszła do nas od zagranicznych sąsiadów. Wiele osób uznaje jednak, ze jest w stanie całkiem sprawnie poprowadzić swój trening samodzielnie. Czy ma rację?

Okazuje się, że trener personalny jest najczęściej angażowany do współpracy, kiedy ćwiczący trafi motywację. Tutaj w grę wchodzi albo brak oczekiwanych wyników albo rutyna podczas wykonywanych treningów na sali. Co więcej, spora grupa z nas zaczyna współprace z trenerem personalnym bowiem wykonywanie skutecznych ćwiczeń to „czarna magia”. Tak naprawdę nie wiemy z jakich przyrządów skorzystać i jak ćwiczyć, by uzyskać zamierzony efekt – inne będą przecież ćwiczenia redukujące tkankę tłuszczową, a inne na uwydatnienie naszych mięśni.

Budowanie motywacji przez trenera personalnego. To prawda również, że trener personalny jest doskonałym motywatorem. To on mobilizuje nas do wysiłku, wskazuje efekty a przede wszystkim pokazuje jak dobrze wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie i siłę. To również specjalista tego rodzaju ułoży odpowiednią dietę i ustawi grafik regularnych ćwiczeń. Jak widać trener personalny nie jest tylko wymysłem celebrytów, ale specjalista, który rzeczywiście może wpłynąć na efekty naszych zmagań fizycznych. Pamiętajmy tylko, by wybierać takiego, który posiada odpowiednie kursy i certyfikaty świadczące o jego kompetencjach – praktycznie każda siłownia współpracuje z osobami wykonującymi ten zawód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *