hurtownia stomatologiczna
Zdrowie

Jak zadbać o higienę gabinetu stomatologicznego bez uszkadzania instrumentów?

Prawdopodobnie dobrze rozumiesz protokoły kontroli zakażeń — w końcu są one standardową częścią szkolenia i znakiem rozpoznawczym bezpieczeństwa pacjentów, a zaopatrzenie gabinetu zawsze musi się zaczynać od tej kwestii. Jednak instrumenty ortodontyczne mogą stanowić szczególne wyzwanie ze względu na ich mniejsze części i zawiasy. Odwiedzając sklep sprzęt stomatologiczny możesz zauważyć, że trudno jest znaleźć materiał, który może zabijać organizmy bez uszkadzania instrumentów. Na szczęście – jest to możliwe.

Skuteczne zasady kontroli zakażeń w gabinetach stomatologicznych

Przyjrzymy się pokrótce konkretnym wyzwaniom związanym z kontrolą infekcji w ortodoncji i przedstawimy skuteczne rozwiązania Twoich problemów.

Wiesz, jak ważne dla zachowania higieny są rękawiczki i mycie rąk – ale czy wiesz, że zimna woda jest lepsza od gorącej? Ręce należy myć w zimnej wodzie z mydłem bakteriobójczym przez co najmniej minutę. Gorąca woda nie jest idealna, ponieważ może powodować otwieranie porów i usuwanie sebum ze skóry. Te oleje służą jako kolejna warstwa ochronna dla Twojej skóry. Po umyciu trzeba podać środek do dezynfekcji rąk – dobry sklep dentystyczny ma sporo do zaoferowania w tym zakresie.

Czy uwzględniłeś historię medyczną swoich pacjentów jako część kontroli infekcji? Identyfikując dokładną historię medyczną, z większym prawdopodobieństwem określisz, którzy pacjenci mogą być nosicielami określonych organizmów chorobotwórczych. Twój sprzęt powinien być często czyszczony. Obejmuje to krzesło, stół i lekkie uchwyty. Upewnij się, że Twój środek czyszczący może być używany na różnych powierzchniach.

Dlatego ważne jest, aby używać środka który można stosować na tworzywach sztucznych, rurach, metalach, winylu, a nawet sztucznej skórze. Odwiedzając sklep instrumenty stomatologiczne  i wybierając taki produkt, pytaj czy jego formuła jest oparta na wodzie. Wtedy można go bezpiecznie używać nawet w pobliżu elektroniki.

Dlaczego czyszczenie instrumentów ortodontycznych jest trudne?

Chociaż utrzymanie skutecznych i bezbłędnych procedur sterylizacji jest zawsze wyzwaniem, instrumenty ortodontyczne są klasą samą w sobie, ponieważ stanowią wyjątkowe wyzwania – związane z samą budową tych instrumentów. Istnieją miejsca, do których trudno dotrzeć przy użyciu zwykłych pędzli lub ściereczek. Nawet waciki mogą mieć problemy z dotarciem do tych miejsc. Jednak tym wyzwaniom można sprostać, pytając sklep instrumenty stomatologiczne o myjki ultradźwiękowe. Wykorzystują one mikroskopijną kawitację. Krótko mówiąc, oznacza to, że nawet najmniejsze otwory zostaną odpowiednio i dokładnie oczyszczone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *