zajęcia rewalidacyjne
Porady Zdrowie

Terapia zespołu aspergera

Od razu odpowiemy na to pytanie. Psychologowie twierdzą, że zespół Aspergera nie jest całkowicie wyleczalny jednak odpowiednio rozpoczęta terapia zespołu Aspergera może przyczynić się do możliwości całkowicie normalnego funkcjonowania dziecka w otoczeniu, zarówno na przestrzeni jego działań jeszcze w okresie dziecięcym jak i później, czyli w życiu dorosłym.
Leczenie jest konieczne i należy je przeprowadzać przy pomocy wykwalifikowanych w tym celu specjalistów. Najlepiej, jeśli dziecko z Aspergerem będzie uczęszczać do specjalnej placówki szkolnej bądź przedszkolnej, bo nie zawsze będzie w stanie poradzić sobie w tej tradycyjnej. Pamiętajmy, że standardowe obiekty tego rodzaju nie zatrudniają wykwalifikowanych w tym celu specjalistów. Co więcej, dziecko, które obarczone zostało zaburzeniami Aspergera powinno rozwijać się w indywidualnym dla siebie rytmie wykorzystując w tym celu zajęcia rewalidacyjne.

Motoryka mała zabawki? Wejdź na https://raczkujemy.pl/do-cwiczenia-motoryki-malej/

Sprawna terapia zespołu Aspergera powinna przebiegać wielotorowo. Kluczową rolę odgrywa tutaj pedagogika rewalidacyjna do której zaangażowany jest psycholog jak i fizjoterapeuci czy logopedzi. Pamiętajmy, że zaburzenia na tle neurologicznym odbijają się też negatywnie na rozwoju motoryki ruchowej czy narządzie mowy. Koniecznym staje się więc walka z tymi dysfunkcjami tak, by dziecko było w stanie normalnie funkcjonować w otoczeniu i być całkowicie samodzielne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *