wada wzroku
Porady Zdrowie

Niepokojące objawy, które wymagają wizyty u okulisty

Okazuje się, że nie tylko niedowidzenie jest zwiastunem pogorszenia funkcjonowania narządu wzroku. Odpowiednie widzenie jest nam niezbędne do komfortowego życia. Właśnie dlatego o nasze oczy powinniśmy dbać z należytą starannością. Dowiedz się, jakie sygnały powinny wzbudzić Twoją czujność i stać się czynnikiem, dzięki któremu umówisz się na konsultację z okulistą.

Rzeczywiście, większość z nas udaje się do gabinetu okulistycznego dopiero wtedy, gdy zaczyna tracić wzrok, a problemy z nim nie pozwalają prowadzić codziennej aktywności. Nie jest to dobry pomysł i zaleca się, by odwiedzać przynajmniej raz w roku gabinet, w którym przyjmuje dobry okulista. Warszawa czy inne duże miasta w Polsce dysponują profesjonalnymi placówkami, w których można uzyskać odpowiednią pomoc w tym zakresie.

Pamiętajmy, że nie tylko niedowidzenie jest syndromem chorób oczu. To najczęściej występuje już w fazie zaawansowanej problemu. Kłopot ze wzrokiem zaczyna się już dużo wcześniej, niestety nie zawsze objawy są przez nas dostrzegane albo umyślnie na takie nie reagujemy. Zaniepokoić powinny nas notoryczne bóle głowy, bóle gałek ocznych, bo takie mogą wiązać się z problemami ze wzrokiem. Kolejnym sygnałem może być łzawienie oczu, świąd, pieczenie, zaczerwienienie, uczucie szorstkości powiek – mówi się, że jest to uczucie piasku pod powiekami. Mogą wystąpić również problemy z rozróżnianiem kolorów, podwójne widzenie, krótkowzroczność, widzenie poprzez rozmyty obraz. Choroby oczu mogą powodować trudności ze skupieniem uwagi, zapamiętywaniem, koncentracją. Nasilać mogą się również kłopoty z motoryką ruchową – pacjent może na przykład tracić równowagę.

Każdy z takich objawów powinien być skonsultowany z okulistą. Ten zaleci serię badań profilaktycznych, dzięki którym w krótkim czasie możliwe będzie postawienie odpowiedniej diagnostyki. Dzięki niej wdrożone zostanie natychmiastowe leczenie, które nie tylko zahamuje rozwój choroby, ale zniweluje też powstawanie powikłań. Co więcej, dokuczliwe objawy oczywiście ustąpią, a pacjent będzie mógł cieszyć się dobrym wzrokiem przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *